+90212 294 84 85 - +90538 201 48 05 - +90553 632 02 12 info@elektroart.com.tr

english

Sesli ve ışıklı Kiosk

Sesli ve ışıklı Kiosk

Ürün - Proje Özellikleri

BRAİLLE VE LATİN ALFABELİ KABARTMALI SESLİ KİOSK

 

Uluslararası standartlara göre büyük bir titizlik ve uzmanlık ile üretilen braille kabartma haritalar ve kat planları; görme engelliler, az görenler, renk körleri ve görme engeli bulunmayanlar tarafından rahatlıkla hissedilebilen, özellikle kontrast renkler kullanılan, Latin ve Braille Alfabesi ile yazılan tüm piramit harfleri, rakamları, pictogramları ve şekilleri ürünün kendi malzemesinden kabartma olan, darbelere karşı dayanıklı özel alaşım alüminyum, solid plastik, pvc, ahşap gibi malzemelerden monoblok üretilen ve her mekan için özel olarak tasarlanan flanş ayaklı olan veya duvara monte edilen ürünlerdir.

 

BRAİLLE VE LATİN ALFABELİ KABARTMALI SESLİ KİOSK GENEL ÖZELLİKLERİ;

*Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosk binanın mimari yapısına göre ölçeklendirilir.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosk binanın konseptine uygun halde renklendirilip üretilmektedir.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosk üretim hatalarına karşı 2 yıl garantimiz altındadır.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosk UV ışınlarına dayanıklıdır.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosklar el kesmeyecek pramit şekilde üretilmiştir.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosklar -35 °C ile + 70 °C arası sıcaklıklara karşı dayanıklıdır.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosklarda Lejant sol tarafına veya alt tarafına yerleştirilmiş olmalıdır. Harita bina merkezli tasarlanmalıdır.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosklardaki braille ve latin harflerin yükseklikleri 0,7-0,9mm aralığında  olmalıdır. Braille Alfabesi ile yazılan yazılar, Braille Alfabesi uluslararası ( ADA )standartlarına  uygun  olmalıdır: Kabartma noktaların alt çapı 1.6mm, yüksekliği 0.7-0.9mm ve  iki kabartma nokta arasındaki mesafe 2.3-2.5mm olmalıdır.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kioskların yüzeyi pürüzsüz ve kenarları çapaksız olmalıdır.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosklar PVC, Solid Plastik ve Alüminyum malzemeden üretilebilmektedir.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosklar 304 Kalite Paslanmaz Çelik Ayaklı veya ayaksız ayaksız ( duvara monte ) olarak üretilmektedir.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosklar tamamen yatay bir düzleme yerleştirilmemeli, okuma kolaylığı için 20° - 30° arasında açı oluşturacak şekilde monte edilmelidir.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kioskların yüzeyinde aydınlatma, gözü kamaştırmayan ve 350 lüks ve 450 lux arasında olmalıdır. 

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosklarda kullanılan semboller TS 9111 standardına uygun olmalıdır.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kiosklarda; Araba park yerleri (park yerleri, garajlar), Binalara merdivensiz erişim ve girişler, özellikle de bunlar ana girişten farklı girişlerse, Ulaşılabilir acil çıkışlar, Ulaşılabilir danışma bankoları, yardım noktaları, Ulaşılabilir asansörler, tümünün ulaşılabilir olmadığı durumlarda; platform liftleri ve benzer araçlar, Ulaşılabilir sıhhi tesisler, Tekerlekli sandalye için seyir alanları ve ulaşılabilir oturma alanları, Soyunma odaları, Yüzme havuzu girişleri ya da mekanik kaldırma araçları ve hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri öncelik olarak gösterilmelidir.

* Braille ve Latin Alfabeli Kabartmalı Kioskların üzerinde görevli çağrı butonu veya butonları olmalıdır. Görevli çağrı butonu tanımlaması harita üzerinde braille ve latin harflerle belirtilmelidir. Görevli çağrı butonunun karşılığı olarak, wireless sistemle çalışan, görevlinin durumdan haberdar olabilmesi için bir alarm zili sistemle birlikte bulunmalıdır. Üründe kendisine yaklaşan engelliyi algılayabilecek, bir sensör tertibatı bulunmalıdır. Sensör tertibatının algılama hassasiyeti bulunduğu alana göre artırılıp azaltılabilecek nitelikte olmalıdır. Üründe sensör tertibatının algılamasını müteakip engelli kişiye sesli kiosk ve çevresi hakkında bilgi veren ses sistemi bulunmalıdır. Ses sisteminde, sesi dış ortama yayabilmek için kabin içerisine yerleştirilmiş stereo hoparlörler bulunmalıdır. Ses sisteminde ki ses isteğe bağlı olarak değiştirilebilir nitelikte olmalıdır. Ses sisteminde bulunan ortama göre ses seviyesi artırılıp azaltılabilmelidir. Ses sitemi hem İngilizce hem Türkçe destekli olmalıdır.